Свет

УДАРНА ВЕСТ! ИЗРАЕЛ НАПАО ИРАН Гађали центар Техерана

Израелски министар одбране, Исраел Кац, потврдио је јутрос да је Израел покренуо војну операцију против Ирана, изводећи ваздушне ударе на циљеве у самом центру Техерана.

Према званичном саопштењу израелског Министарства одбране, акција је предузета као „превентивни корак“ у циљу неутралисања непосредних претњи по безбедност државе Израел.

Непосредно након потврде о нападима, министар Кац је прогласио посебно ванредно стање на територији целе земље. Израелске обавештајне службе процењују да је масован узвратни удар Техерана „питање тренутка“, а верује се да ће Иран користити ројеве дронова и балистичке пројектиле.

Широм израелских градова већ се оглашавају сирене за ваздушну опасност. Команда унутрашњег фронта упутила је хитан апел грађанима да се одмах упуте у склоништа и прате даља упутства, наглашавајући да опасност од ваздушних удара остаје критична до даљег.

Истовремено, извори из Техерана извештавају о снажним експлозијама које одјекују престоницом. Иако детаљи о погођеним метама још увек пристижу, јасно је да су израелски авиони пробили иранску противваздушну одбрану, гађајући стратешке позиције у центру града.

Свет са великом забринутошћу прати ситуацију, док регион стоји на ивици тоталног рата.

klix.ba/telegraf.rs/novosadska.tv

 

Related posts

ЈОШ ЈЕДАН НАПАД НА ДИРЕКТОРА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ Родитељ насрнуо на њега ФЛАШОМ

Ivona

УХАПШЕН НАСИЛНИК КОЈИ ЈЕ НАПАО АКТИВИСТЕ СНС У МИРИЈЕВУ Одређен му је притвор!

Ivona

Председник Вучић за Џерузалем пост: Србија поздравља споразум о прекиду ватре, посебно повратак Охела

Новосадска ТВ