Забава

ИЗБЕГНИТЕ НЕПРИЈАТНЕ ПОСЛЕДИЦЕ Ових 5 ствари НИКАКО не купујте половне: Унећете у кућу легло БАКТЕРИЈА, ГЉИВИЦА И ГРИЊА, а могуће чак и ИНСЕКТЕ

Непријатне последице можете да избегнете, ево које ствари никад не би требало да купујете преко огласа.

Сајтови за оглашавање, бувљаци и продавнице половних производа одличан су начин да уштедите свој породични буџет. Ако неки артикал кошта неколико пута више у продавници, онда ће се половна верзија продавати по повољнијој цени. А, када је стање робе сасвим пристојно, зашто да не? Коришћени предмети могу да буду из различитих категорија – од одеће до предмета за домаћинство. Ипак, постоји роба за кућу коју је боље да не купујете половну.

1. Софе, кревети и фотеље

Боље је да купите нов тапацирани намештај. У супротном, ризикујете да купите нешто са читавим леглом бактерија, гриња, па чак и стеница. Немогуће је да са сигурношћу знате о истинској чистоћи власника ствари. Ако вас овај аргумент не убеди, комад тапацираног намештаја можете да купите у половном стању, али је у овом случају боље да закажете чишћење од професионалних чистача. Само они ће моћи својом опремом да продру у дубоке слојеве софе, кревета или столице и да изврше бар неку врсту дезинфекције.

Фото: Pixabay
2. Јастуци

Не би требало ни да размишљате о куповини половног јастука. Овде важи исти разлог као и код тапацираног намештаја, али у већој мери. Постоји више од 17 врста гљивица, огроман број бактерија, гриња и других микроорганизама који се накупљају на јастуцима док спавамо. Ту су такође и кератинизоване честице коже, косе и капи зноја.

3. Теписи и стазе

Теписи су право легло бактерија. Такође су потенцијални извор јаја мрава, стеница или бува. Овај предмет није вредан куповине. Можда мислите да ваш тепих мирише на леп производ за чишћење, али ово може само да прикрије мирис плесни и других проблема. За дезинфекцију такве ствари потребно је издвојити новац, а чињеница је да се неће сваки власник који продаје тепих, замарати тиме.

4. Роштиљ

Роштиљ на отвореном или добра кућна опција коштају прилично скупо. Боље је да не штедите новац и купите нову ствар. Временом ће се на уређају формирати једва приметан зарђали премаз, без обзира колико је у добром стању. Ако кувате на таквој површини, штетне честице ће ући у храну. Ово може да буде прилично опасно. Дешава се да особа која продаје раније коришћени роштиљ, не може ни у потпуности да спере трагове масти и уља. Куповина таквог производа је непријатна са било које тачке гледишта.

Фото: Pixabay
5. Козметика

Куповина половне козметике није најбоље решење. Непознато је како је претходна власница користила палету сенки коју сада жели да прода. Сувише је говорити о другим стварима као што је руж за усне. Куповина половне козметике није хигијенска. Производ је такође можда истекао, а ви нећете ни знати за то. Стога, козметика свакако мора да буде нова. Ако не можете да приуштите брендирану опцију о којој сањате, сасвим је могуће да пронађете приступачну замену!

 

Фото: Pixabay

Related posts

(ВИДЕО) ПОВРАТАК У ШКОЛУ – „Урбани бувљак“ овог пута посвећен ШКОЛАРЦИМА

Новосадска ТВ

РАЗБИЈАЊЕ ЈАЈА Зашто метода коју НАЈЧЕШЋЕ користимо може бити ОПАСНА и како то исправити

Ivona