Култура

(ФОТО) ВЕЛИКИ РУСКИ УМЕТНИК СА АДРЕСОМ У НОВОМ САДУ ПРВИ ПУТ ИЗЛАЖЕ У СРПСКОЈ АТИНИ Унајмио га и Картије, у септембру суграђанима доступна његова дела

Јохан Никадимус, руски уметник у изради традиционалних тијара, први пут ће излагати у граду у којем је нашао ново место за живот у октобру 2022. године. 

Он ће 6. и 7. септембра у Дистрикту, на недељи примењене уметности Калеидоскопа културе, представити изложбу „Бисерне тијаре KEY by J. Nikadimus – јувелирски вез методом старих мајстора”.

Своју инспирацију он тражи у арт деко стилу, Византији, старој Русији и краљевском накиту, али и у Новом Саду, како је својевремено истицао. Израдом богатих круна бави се више од једне деценије, а чак је излагао на изложби познатог бренда „Картије“ у Паризу.

Изложбу ће сви посетиоци моћи да посете до 11. септембра, уз бесплатан улаз. Током истог месеца, Никадимус ће своје радове излагати и у Венецији.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели K4LEIДO5KOP kulture (@kaleidoskopkulture)

novosadska.tv

Foto: Screenshot Instagram j.nikadimus

 

Related posts

(ВИДЕО) СВЕЧАНО ОТВОРНА ИЗЛОЖБА „Отисак за два века Летописа“У Галерији Огранка САНУ

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) “ЦВЕЋЕ И ПРИЈАТЕЉСТВО” Отворена изложба кинеског сликарства у Архиву Војводине

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) Свечано отворена изложба “Каунас и Нови Сад: прожимајуће перспективе”

Новосадска ТВ