Србија

На православним црквама у Србији звонила су звона за спасење српске државе и народа

Звона на православним храмовима у Србији звонила су данас у подне, по благослову патријарха Српске православне цркве Порфирија, а за „спасење српске државе и народа“.

Како је раније наведено у саопштењу СПЦ звона су позив „верном светосавском народу на молитву, смиреност, међусобну солидарност и непоколебљивост у чињењу добра, упркос потпуно лажним и неправедним оптужбама којима је изложен у организацији Уједињених нација“.

Патријарх Порфирије позвао је вернике на молитву за правду и мир.

“Његова Светост позвао је православне вернике да се уједини у молитви за правду и мир свим народима, посебно оним са којима вековима делимо заједничку историју са библијском вером у срцу и на уснама – Жив је Господ наш. Жива ће бити и душа наша. Христос Васкрсе“, наводи се у саопштењу.

У Генералној скупштини УН у Њујорку данас ће се гласати о резолуцији о Сребреници.

 

Related posts

СТИГЛА НОВА УПОЗОРЕЊА ИЗ РХМЗ, ЈЕДНО СЕ ТИЧЕ ВОДОСТАЈА РЕКА! У Србији данас хладније, температура се спушта испод 20 степени

Ivona

НОВА ОБМАНА ОПОЗИЦИЈЕ Ђурић: За листу СНС-а гласало 88.000 Новосађана а Скупштини града легитимет оспорава 200 људи окупљених из целе Србије

Новосадска ТВ

Ђедовић Хандановић: Снабдевање струјом стабилно, али ситуацију треба надгледати

Новосадска ТВ