Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са председником Казахстана Касимом Жомартом Токајевим о јачању стратешког партнерства две земље, као и о његовој скорој посети Србији.
„Добар разговор са председником Републике Казахстан @tokayev_онлине о јачању нашег стратешког партнерства и његовој скорој посети, током које ћемо разговарати о даљим правцима развоја сарадње, између осталог из области вештачке интелигенције и дигитализације, као и о другим могућностима и потенцијалима за продубљивање економских односа“, истакао је председник Србије на инстаграм налогу @buducnostsrbijeav након телефонског разговора са Токајевим.
Вучић је током разговора изразио жаљење због тешких поплава које су погодиле Казахстан и понудио да Србија у оквиру својих могућности помогне у отклањању последица ове природне катастрофе.
View this post on Instagram
Фото: Инстаграм buducnostsrbijeav