#

ВЕСТИ

Дудаш због повреде одустао на СП

Субота, 12. август 2017, 17:59h извор:Новосадска ТВ

Српски десетобојац Михаил Дудаш одустао је од даљег такмичења на Светском првенству у Лондону због повреде ноге коју је зарадио падом у трци на 110 метара са препонама.

Дудаш, који је био на осмој позицији после првог дана у десетобоју, дисквалификован је на 110 метара са препонама када је пао, али и се подигао завршивши трку.
Он је наставио да се бори и у бацању диска заузео је 14. место, али је ипак одустао због бола у нози и наступ у Лондону завршио након седам дисциплина и 4.967 бодова, односно на 25. месту у тренутку одустајања.
Преостале су још три дисциплине - скок с мотком, бацање копља и трка на 1.500 метара.
Српски десетобојац Михаил Дудаш наставио је раније такмичење после пеха у шестој дисциплини и после бацања диска заузимао 25. место.
Дудаш је после првог дана такмичења био осми у укупном пласману на Светском атлетском првенству у Лондону, али је дисквалификован у трци на 110 метара с препонама, после пада, иако је устао и завршио трку.
Атлетичар из Србије је упркос томе наставио да се бори и у бацању диска је заузео 14. место, док је у својој групи био седми.
Најдужи хитац имао је у последњој, трећој серији, када је диск бацио 43,23 метра. Пре тога је бележио резултате 42,69 и 41,94.